Aranżacja baru w domu

Coraz częściej nie tylko w domach, ale także mieszkaniach (nawet tych o mniejszym metrażu) urządza się bar. Kiedyś taki pomysł w naszym kraju wydawał się ekstrawagancją, a mini bary znaliśmy tylko z amerykańskich filmów. Te czasy jednak odeszły już w niepamięć. Dziś bar, jeśli go odpowiednio zaaranżujemy, może być ciekawym uzupełnieniem naszej kuchni, salonu lub jadalni.

Trzeba pamiętać jednak o tym, że wyposażenie wyjątkowego baru to nie tylko alkohol. Liczą się funkcjonalne meble i sprzęt do profesjonalnych drinków. Alkohol powinien być wystawiony w specjalnych szafkach za szkłem, szczególnie jeśli jesteśmy koneserami i mamy się czym pochwalić. Poza zestawem różnego rodzaju kieliszków, przyda się taki sprzęt jak blender, shaker, przybory do lodu i ewentualnie gadżety do dekorowania drinków (to ostatnie szczególnie wtedy, gdy planujemy urządzać przyjęcia).

Bar powinien dobrze się prezentować, ale nie na tym polega jego główna funkcja. Wyposażenie wyjątkowego baru top przede wszystkim sprzęt, który pozwala na właściwe przechowywanie trunków, zależnie od ich gatunku. Jeśli chodzi jednak o wygląd to najmodniejsze jest rozwiązanie wpisujące się w nowoczesny minimalizm. Ledowe oświetlenie i prostota kształtów mebli.

Nie chodzi tu o ilość, a jakość. Przy blacie konieczne są wysokie krzesełka – dokładnie takie jak w prawdziwych barach. Jeśli jednak Twoje mieszkanie utrzymane jest w tradycyjnym stylu – spokojnie możesz dopasować wyposażenie baru do całości. Kluczem do sukcesu jest tu wkomponowanie tej wydzielonej przestrzeni we wnętrze całego domu czy mieszkania.