Jak urządzić nowoczesny salon?

Masz już dość tradycyjnego wyposażenia Twojego salonu? Denerwuje Cię, że nie widział on porządnego remontu od dekad? Chcesz go tak zaaranżować, by przestrzeń wokół Ciebie nabrała wyjątkowego wyrazu? To nic trudnego. Trzeba tylko zacząć działać! Na czym jednak polega magia aranżacji? Jak zadbać o wyposażenie wyjątkowego salonu i nie żałować decyzji o zmianie? Otóż wciąż modny jest minimalizm i jeśli chcesz prawdziwej zmiany: wypróbuj tego stylu. Liczy się prostota, funkcjonalność, a jeśli chodzi o kolorystykę: króluje biel, czerń i szarości. Minimalizm to styl niezwykle elegancki. Nie ma tu miejsca na zbędne bibeloty, ale może być przytulnie. Z pewnością będzie użytecznie. Wszystko ma tu swoje miejsce.

Można tu doskonale odpocząć, przyjąć gości mniej lub bardziej oficjalnych, można także popracować przed ekranem komputera w wygodnym fotelu. A na rozkładanej kanapie można przyjąć gości i z pewnością uda im się wyspać. Salon z założenia łączy wiele funkcji. Meble są niezwykle ważne. Bez nich wyposażenie wyjątkowego salonu się nie uda. Kanapa powinna być prosta, ale odpowiednia do planowanego zastosowania. Większa, jeśli często przyjmujemy gości, i rozkładana, jeśli lubią oni u nas nocować, a nie mamy pokoju gościnnego.

Konieczny jest stolik kawowy. Królują proste, geometryczne kształty. Kwadrat, prostokąt, dopuszczalne są owale. Do tego obowiązkowo wygodne pufy. Nie obędzie się także bez komody. Może ona równocześnie pełnić rolę szafki pod sprzęt elektroniczny. Telewizor i kolumny możesz umieścić na ścianie.