Najlepsze baterie do kuchni

Urządzając kuchnię stajemy przed nie lada wyzwaniem. Dotyczy to między innymi kwestii wyboru odpowiedniej baterii. Najlepiej wybrać testowany sprzęt kuchenny, co do którego będziemy mieli pewność, że nas nie zawiedzie. Nawet jednak ograniczając się do produktów najlepszej jakości, mamy wciąż spory wybór. Na rynku znajdziemy baterie jednouchwytowe (które uważa się za nowocześniejsze i bardziej ekonomiczne, ponieważ łatwiej w nich regulować strumień wody) lub dwuuchwytowe, a także baterie bezdotykowe.

Możemy zdecydować się na tradycyjną baterię lub taką wyposażoną w podgrzewacz lub filtr wody. Różne mogą być materiały, z których wykonana jest bateria (najczęściej jest to stal bądź mosiądz). Poza tym wybieramy między bateriami stojącymi (montowanymi na blacie) lub naściennymi. Wybór między nimi uzależniony jest w dużej mierze od tego, jak zaprojektowaliśmy zlewozmywak i na jakiego modelu baterię się zdecydowaliśmy (na przykład baterie dekoracyjne są często jedynie montowane na ścianie). Kształt i pochylenie baterii musi uwzględniać wysokość i wielkość zlewu, byśmy mogli bez problemów zarówno coś przepłukać w nim, jak i nalać w nim wody do garnka.

W sklepie pytajmy zawsze o testowany sprzęt kuchenny, odpowiadający bezpośrednio naszym indywidualnym potrzebom. Ostatnią kwestią jest design. Baterie kuchenne mają być nie tylko funkcjonalne, ale także odpowiednio się wkomponowywać w wystrój kuchni. Inne więc wybierzemy do tradycyjnego wnętrza, a inne do nowoczesnego. Na topie jest styl minimalistyczny, a te modele charakteryzujące się prostotą.