Zalety płyt indukcyjnych i ceramicznych

Interesuje Cię designerskie AGD, a właśnie decydujesz się na kupno kuchenki? Wśród najnowszych rozwiązań popularne obecnie są płyty indukcyjne i ceramiczne. Każda z nic ma sporo zalet, którym warto się bliżej przyjrzeć, nim wybierzemy konkretną. Zwolennicy płyty indukcyjnej będą wskazywali na zastosowanie w tym wypadku wyższej technologii.

Jest to wprawdzie równocześnie wyższy koszt, ale to nie tylko designerskie AGD, ale przede wszystkim sprzęt niezwykle praktyczny. Dlaczego? Bo cała płyta się nie nagrzewa, a działa jedynie w miejscu bezpośredniego zetknięcia z naczyniem. Takie rozwiązanie ucieszy z pewnością każdego jej użytkownika.

Dodatkowym plusem jest szybkość nagrzewania się naczyń na płycie indukcyjnej. Poza tym niezwykle łatwo ją czyścić i wyróżnia ją naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednak i tu możemy spotkać pewną trudność.

Wymieniając kuchenkę na indukcyjną musimy także wymienić większość naczyń na takie, których można używać właśnie na płycie indukcyjnej. Płyty ceramiczne nie wypadają jednak przy indukcyjnych tak słabo, by nie stanowiły sprzętu konkurencyjnego. Najnowocześniejsze płyty ceramiczne to także designerskie AGD.

I tu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, również takich dotyczących panelu sterowania (w tym na przykład specjalne systemy zabezpieczeń wymyślonych w trosce o dzieci). Płyty ceramiczne wprawdzie dość długo się nagrzewają i stygną, jednak przy odpowiedniej wprawie jesteśmy w stanie ekonomicznie dozować ilość potrzebnej energii. Ostatecznie więc wybór między płytą indukcyjną a ceramiczną powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb.